logo    CLEOPATRA DREAM  EXKLUZIVNÍ ŠPERKY Z USA   NAKUPUJTE V USA V POHODLÍ DOMOVA ZA ČESKÉ KORUNY 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

VÍTÁME VÁS V NAŠEM E-SHOPU Cleopatra Dream

NACHAZÍTE SE VIRTUÁLNĚ V USA A MŮŽETE NAKUPOVAT ZA ČESKÉ KORUNY!!!

 

ZBOŽÍ DO OBCHODU JE PŘIDÁVÁNO KAŽDÝ DEN A POKUD MÁTE O NĚJAKÉ ZBOŽÍ OPRAVDOVÝ ZÁJEM NEVÁHEJTE , PROTOŽE UŽ ZÍTRA NEMUSÍ BÝT ZBOŽÍ SKLADEM.

http://www.facebook.com/pages/wwwcleopatradreamcz/322229474887?sk=app_107686255977528DRAHOKAMY A DIAMANTY / AKVAMARÍN

AKVAMARÍN

Drahý kámen akvamarín je milován po celém světě pro svoji krásnou světle modrou průzračnou barvu moře. Již od dob co vypluli první námořníci na moře, věřili, že kamínek akvamarínu dokáže zklidnit rozbouřené moře. Zajímavostí je, že okolo 14. stol. se z akvamarínu brousily čočky do brýlí.

Akvamarín patří do skupiny drahých kamenů Beryl, do které patří ještě z těch známějších drahých kamenů např. smaragd. Barvu moře má akvamarín díky železu, které barví tyto drahokamy do průzračně modré či s modrozeleným leskem. Klasická naleziště jsou v Brazílii, Mosambiku a Afganistanu. Kameny z Nigérie a Madagaskaru mají tmavší krásně modrou barvu.

 

Akvamarín je dichronický, to znamená, že tyto drahe kameny mají určitou barvu a její intenzita se mění v závislosti na úhlu pohledu. Tuto vlastnost musí brát v potaz zejména brusiči kamenů, který musí akvamarín vybrousit s ohledem na orientaci barvy i struktury drahého kamene.

Drahý kámen Akvamarín tak jako námořníkům ukazoval cestu po moři k čistému obzoru, tak zář akvamarínu projasňuje naši rozbouřenou duši a zklidňuje naši mysl. Léčivá schopnost Akvamarínu lze přirovnat k modrému nebi po letní bouřce, po splínu a chmurách přichází paprsek světla a naděje. Tyto kameny nás učí prostou pravdu, že není důležité mít nahromaděný majetek nebo nejhezčí auto, důležité je být dobrým člověkem.

V léčitelství se tento drahokam využívá k pročištění hrdla nejen od nemocí jako je kašel či dokonce astma, ale také od hrubých slov. Zjasní a zpříjemní hlas i slova z hrdla vycházející.

Jasně modrá barva Akvamarínu je barvou naděje, sympatie, přátelství a věrnosti. Podle starých tradic slibuje šťastné manželství a pro ženy které jej nosí štěstí a bohatství. Jelikož akvamarín ztrácí na světle barvu, rozhodně kámen nebo šperk nenabíjíme na přímém slunci, ale jen položením na křišťálovou drúzu mimo dosahu slunečních paprsků. Křišťálovou drúzu nebo jen valounek křišťálu posléze vyčistíme pod proudem vody a nabijeme na sluníčku.

Řadit podle 
Výrobce 

0.68CT.MOZAMBICKÝ natural AKVAMARÍN
 

Naše cena Kč 1 299 (50 USD)1.7CT.MADAGASKAR  natural AKVAMARÍN
 

Naše cena Kč 2 200 (85 USD)36.07CT.MOZAMBICKÝ natural AKVAMARÍN
 

Naše cena Kč 50 000 (1 923 USD)SET 1.27CT.MOZAMBICKÝ natural AKVAMARÍN
 

Naše cena Kč 1 690 (65 USD)0,96CT.MOZAMBICKÝ natural AKVAMARÍN
 

Naše cena Kč 1 690 (65 USD)1.19CT.MOZAMBICKÝ natural AKVAMARÍN
 

Naše cena Kč 1 680 (65 USD)


Akvamarín, jak již napovídá název, má čirou světle modrou až lehce nazelenalou barvu připomínající barvu moře v kouzelné zátoce.

V léčitelství se akvamarín používá k očistě mysli od černých myšlenek a zbytečné agresivity. Akvamarín přikládáme nebo nosíme jako přívěsek či náhrdelník co nejblíže hrdla, kde nám akvamarín rozjasňuje hlas i slovní prostředky, které při vyjadřování volíme. Barva moře dává tomuto drahému kameni schopnost projasňovat naše chmurné myšlenky tak, že se cítíme jako po dovolené. Akvamarín nevystavujeme příliš dlouho přímému slunečnímu svitu, zejména při nabíjení kamenů, neboť může ztrácet barvu.

Znamení horoskopu: Ryby, Blíženci, Váhy a Vodnáři

Berry bleu2-2.jpg

N2QzYzU