logo    CLEOPATRA DREAM  EXKLUZIVNÍ ŠPERKY Z USA   NAKUPUJTE V USA V POHODLÍ DOMOVA ZA ČESKÉ KORUNY 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

VÍTÁME VÁS V NAŠEM E-SHOPU Cleopatra Dream

NACHAZÍTE SE VIRTUÁLNĚ V USA A MŮŽETE NAKUPOVAT ZA ČESKÉ KORUNY!!!

 

ZBOŽÍ DO OBCHODU JE PŘIDÁVÁNO KAŽDÝ DEN A POKUD MÁTE O NĚJAKÉ ZBOŽÍ OPRAVDOVÝ ZÁJEM NEVÁHEJTE , PROTOŽE UŽ ZÍTRA NEMUSÍ BÝT ZBOŽÍ SKLADEM.

http://www.facebook.com/pages/wwwcleopatradreamcz/322229474887?sk=app_107686255977528» HODNOCENÍ DIAMANTŮ
Hodnocení diamantů

K získání jednoho dokonalého jednokarátového diamantu se musí vytěžit, zpracovat a roztřídit 250 tun diamantonosné horniny. Cena diamantu tedy odráží jeho vyjímečnou vzácnost.


Historie diamantů

Nejdražším drahokamem na světě je diamant. Jeho název je odvozen od starořeckého slova „Adamas“, což v překladu znamená nepřemožitelný. V dobách antického Řecka lidé žili v názoru, že diamanty jsou úlomky z hvězd a nebo slzy bohů.

Poprvé se do Evropy diamanty dostaly pravděpodobně v 4.století před naším letopočtem, kdy je ze své výpravy přivezl Alexandr Veliký.  O sto let později je nám už známo, že diamanty byly předmětem obchodování.

 

Vznik diamantů

Ačkoli je výskyt diamantů v přírodě velmi unikátní, je tvořen jedním ze základních stavebních prvků v přírodě – uhlíkem. Krystalizace diamantu probíhá za krajních podmínek, kdy je teplota vyšší než 1300 °C a tlak přesahuje 70 000 kilogramů na centimetr čtvereční, což odpovídá podmínkám, které jsou dosaženy v 100-200km pod povrchem země.

 

Těžba diamantů

Vzácnost diamantů umocňuje i nesmírná obtížnost jeho získávání. Ročně se po celém světě vytěží přibližně 160 miliónů karátů (32 tun) diamantů za cenu okolo 13,4 miliardy dolarů. Pouze malý zlomek tohoto objemu je určen pro klenotnický průmysl a většina jde do průmyslového využití. Vybroušené diamanty špičkové kvality představují zhruba 3% světové produkce. Zásoby diamantů významně každý rok ubývají a poptávka po nich stále stoupá, což způsobuje neustálý růst cen diamantů.

 

Vlastnosti diamantů – 4C (carat, clarity, color, cut)

Carat (hmotnost) – Hmotnost diamantů se udává v karátech. Jeden metrický karát (carat) se rovná 0,2g a značí se ct.  Tato jednotka hmotnosti vznikla historicky kupodivu od názvu rostliny Rohovníka obecného – Ceratonia siliqua. Semena této rostliny se tradičně používala v Arábii a Persii jako závaží při určování hmotnosti drahých kamenů.  Tyto rostlinná závaží se využívala, protože jejich velikost a hmotnost je poměrně uniformí a v uvedené oblasti světa jsou snadno dostupná. Cena diamantu s rostoucí hmotností neroste lineárně, ale roste „rychleji“, protože čím je kámen větší, tím je vzácnější a tím pádem dražší. Jeden diamant velikosti 2ct stojí mnohem více než dva 1ct diamanty se stejnými ostatními vlastnostmi.

Clarity (čistota) – Čistota diamatů je určena množstvím cizorodých látek (inkluzí) a mechanických poruch v diamantu. S rostoucím množstvím inkluzí a mechanických poruch klesá hodnota diamantu. Čistota diamantu se rozděluje do následujících kategorií:

  • FL (flawless) – diamant neobsahuje žádné nečistoty ani mechanické poruchy
  • IF (Internally flawless) – pro ověření čistoty IF diamantů je nutné použití binokulárního mikroskopu
  • VVS (very very small inclusions) – Diamanty obsahují velmi malé inkluze, které jsou velmi těžko objevitelné s použitím 10-násobně zvětšující lupy. Je vhodné také použití binokulárního mikroskopu.
  • VS (very small inclusions) - Při pozorování při zvětšení 10x můžeme rozeznat pouze malé inkluze, které je velmi obtížné spatřit.
  • SI1 (small inclusions) - Při pohledu lupou 10x má diamant malé, hůře rozeznatelné inkluze.
  • SI2 (small inclusions) - Při pohledu lupou 10x má diamant malé, rozeznatelné inkluze.Někdy mohou být viděny pouhým okem.
  • SI3 (small inclusions) - Při pohledu lupou 10x má diamant rozeznatelné inkluze. Většinou jsou viděny pouhým okem.
  • I1 (inclusions) - Inkluze jsou zpravidla viditelné v diamantu pouhým okem, ale nemají negativní dopad na optické vlastnosti nebo soudržnost diamantu.
  • I2 (inclusions) - Inkluze jsou  viditelné v diamantu pouhým okem, a mají negativní dopad na optické vlastnosti nebo soudržnost diamantu.
  • I3 (inclusions) –Rozsáhlé inkluze jsou  viditelné v diamantu pouhým okem a mají negativní dopad na optické vlastnosti nebo soudržnost diamantu.


 

Color (barva) – Chemicky čistý a strukturálně dokonalý diamant je perfektně transparentní bez zabarvení nebo odstínů.  Barva diamantu může být ovlivněna strukturálními kazy nebo chemickými příměsemi. Barva diamantu může cenu diamantu zvýšit i snížit. Bílé diamanty s odstínem žluté a hnědé jsou většinou levnější, zatímco diamanty růžové, modré, červené, sytě žluté jsou díky jejich nesměrné vzácnosti velmi ceněny.  Pro označování barva diamantů se celosvětově používá systém zavedný GIA, kdy se nejvíce bezbarvý diamant označuje písmenem D.


CUT (brus) – Broušení diamantu popisuje způsob jakým byl kámen vybroušen a vyleštěn do své finální polohy. Jednu z hlavních zásluh na moderním brusu má matematik a diamantový expert M. Tolkowski, který zdokonalil briliantový brus, tím že spočítal ideální tvar pro maximální brilianci, ohně a jiskry diamantu. Moderní kruhový briliant má nejméně 57 facet (vybroušených plošek).

 

.

OTZkMGYz